Aktualności

Relacja z konferencji pt. Miasta także dla samochodów

Relacja z konferencji pt. Miasta także dla samochodów

W przestrzeni publicznej temat transportu pojawia się stosunkowo często.

Coraz częściej też mamy do czynienia z kreowaniem samochodu jako głównego winnego wszelkich niedogodności, a transportu rowerowego w parze z transportem publicznym jako remedium niemal na wszystko. Wynika to z ideologii, która ogarnęła tę sferę zarządzania miastami. Takie ideologiczne, jednostronne patrzenie na te sprawy powoduje, że zagęszczenie ulic wzrasta, a koszty społeczne i finansowe rosną. Do tego rośnie nienawiść pomiędzy ludźmi nie mającymi żadnych sprzecznych interesów pieszymi, kierowcami i rowerzystami.
Najwięcej na tym tracą przedsiębiorcy, którzy nie tylko tracą czas w korkach, ale przy dużych utrudnieniach w parkowaniu, dostawach i niepewnej przyszłości nieraz muszą zrezygnować z działalności.

Rekomendacje FIL są przygotowywane raz na kwartał w ramach projektu „The Voice od Business”. Pierwsza z nich dotyczyła wydłużenia obowiązkowego „vacatio legis” wprowadzanych ustaw, druga rekomendowała zmiany prawa dotyczącego aparthoteli, trzecia poruszała niezrozumiały temat prostego języka w urzędach.

Zapis całej konferencji: https://youtu.be/zRfbRcdX2YM

„The Voice of Business” to projekt Instytutu Libertatis, mający na celu zwiększyć głos przedsiębiorców w debacie publicznej, a także realnie wesprzeć ich pomocą prawną poprzez dedykowaną platformę. W ramach konsultacji z tą grupą będącą fundamentem polskiej gospodarki, tworzymy rekomendacje, prowadzące do poprawy jakości środowiska biznesowego w Polsce.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Pozostałe aktualności

Relacja z prezentacji rekomendacji nt. Fundacji Rodzinnych

Zaprezentowana 12 grudnia rekomendacja Instytutu Libertatis w ramach projektu „The Voice of Bussines” dotyczyła nowych przepisów ważnych dla większości małych i średnich przedsiębiorców. Przedmiotem rekomendacji były tym razem Fundacje Rodzinne - uregulowane nową...