Szukaj zapytania

Ekspres do kawy jako koszt

Planuję zakupić do firmy ekspres do kawy, do korzystania przez gości i pracowników. Czy taki ekspres będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodu?

Wady i zalety grupy spółek

Zastanawiam się nad zmianą ładu korporacyjnego w ramach struktury moich firm, które są ze sobą powiązane. Jakie korzyści i zagrożenia płyną z zarejestrowania grupy spółek według nowych przepisów...

Grupa spółek

Na czym polega nowa regulacja dotycząca grup spółek?

Kontrola pracowników na L4

Jeden z moich pracowników w ostatnim kwartale często przebywał na L4 i wydaje mi się, że go nadużywa. Czy jako pracodawca mogę kontrolować pracownika na L4?

Formy zatrudnienia

Z jakich form zatrudnienia mogę skorzystać jako przedsiębiorca i jakie są główne różnice między poszczególnymi formami?

Forma sprawozdania finansowego

Księgowa przysłała mi sprawozdanie finansowe w formacie PDF. Czy takie sprawozdanie powinienem podpisać i złożyć w repozytorium?

Odmowa komornika

Czy wybrany przeze mnie komornik może odmówić wszczęcia egzekucji?

Egzekucja należności

Dochodziłem należności od dłużnika w postępowaniu sądowym i uzyskałem nakaz zapłaty. Kiedy będę mógł skierować nakaz do egzekucji?

Zgody korporacyjne

Jestem członkiem zarządu spółki z o.o. Co się stanie jeśli dokonam czynności prawnej bez wymaganej zgody korporacyjnej zgromadzenia?

Dostęp do akt KRS

Czy mogę jako kontrahent spółki zweryfikować historię jej zmian, dane finansowe itd.? W jaki sposób? Czy muszę wykazywać szczególny interes?

Zezwolenie na pracę

Kiedy należy złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na pracę i co należy dołączyć do takiego wniosku?