Aktualności

Społeczny status przedsiębiorców

Społeczny status przedsiębiorców

Jedni za młody chcieli zostać piłkarzami, a inni strażakami. Czemu właśnie takie zawody wybierają dzieci jako te wymarzone? Dzieje się tak głównie ze względu na powszechny autorytet i wysoki status społeczny przedstawicieli tych profesji!

Nie trzeba się rozwodzić nad tym, że przedsiębiorcy są nam potrzebni. To te innowacyjne jednostki biorą na swoje barki ciężar odpowiedzialności i samodzielnie pchają gospodarkę do przodu. Mimo to wciąż nie spotykają się w naszym kraju z powszechną aprobatą i wysokim statusem społecznym.

Jak wynika z raportu Global Enterpreneurship Monitor 2021  jedynie sześciu na dziesięciu Polaków uważa, że należy się uznanie osobom, które odniosły sukces zakładając firmę! Europejska średnia dotycząca wysokiego statusu przedsiębiorcy w percepcji społecznej jest wyższa o prawie 10% (69,8%).

Musimy doceniać przedsiębiorców i budować pozytywny ich wizerunek w oczach społecznych. Tylko i wyłącznie wtedy osoby posiadające umiejętności przedsiębiorcze będą miały zachętę do podjęcia ryzyka i rozpoczęcia działalności gospodarczej.

W ramach projektu The Voice of Business pragniemy odczarować obraz przedsiębiorcy, który często kojarzy się ze złym prywaciarzem i wyzyskującym kapitalistom. Poza kampanią społeczną pomagamy im także w codziennych działaniach poprzez darmową pomoc prawną, którą uzyskać można na https://thevoiceofbusiness.pl/zapytania/ . Staramy się także poprawić środowisko biznesowe tworząc kwartalne rekomendacje i prezentując je szeroko na konferencji medialnej.

Zachęcamy do śledzenia naszej walki o pozytywną percepcje społeczną przedsiębiorców!

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Pozostałe aktualności

Relacja z prezentacji rekomendacji nt. Fundacji Rodzinnych

Zaprezentowana 12 grudnia rekomendacja Instytutu Libertatis w ramach projektu „The Voice of Bussines” dotyczyła nowych przepisów ważnych dla większości małych i średnich przedsiębiorców. Przedmiotem rekomendacji były tym razem Fundacje Rodzinne - uregulowane nową...