Aktualności

„Zabiega o swobode działań anonimowych ludzi”

„Zabiega o swobode działań anonimowych ludzi”

„Jeśli ktoś walczy o wolny rynek i wolną konkurencję, nie staje w obronie tych, którzy są już bogaci, lecz zabiega o swobodę działania dla anonimowych ludzi, którzy niebawem zostaną przedsiębiorcami, a ich pomysłowość sprawi, że życie przyszłych pokoleń stanie się lżejsze” – Ludwig von Mises

Liberalizm gospodarczy wielu kojarzy się z rozpasanymi kapitalistami posiadającymi horrendalne majątki. Mimo takiego karykaturalnego przedstawiania przedsiębiorców, walka o wolny rynek to nie lobbing w imieniu monopolistów i kumoterstwa, lecz w imieniu każdego, kto chce działać!

Wybitny austriacki ekonomista Ludwig von Mises pięknie opisał czym jest ideowa walka o uwolnienie życia gospodarczego. Jest to pozwolenie na działanie anonimowych jednostek, które sprawiają, że świat staje się bogatszy i przyjaźniejszy dla każdego w społeczeństwie.

Nie wszyscy, a przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy mają szansę przebić się do debaty publicznej z informacjami, o tym kim są, dlaczego to robią i z jakimi problemami się spotykają w codziennej pracy. Tylko takie zbliżenie pozwala przełamać kłamliwie często pokazywany obraz prywaciarza bogacącego się dzięki innym.

Co więcej inaczej niż wielkie firmy, te z sektora MŚP nie mają również sposobności przedostawanie się do politycznych stref decyzyjnych. Tworzone prawo nie jest przyjazne dla mniejszych przedsiębiorstw, mimo że wytwarzają one prawie 50% polskiego PKB.

W ramach projektu The Voice Of Business chcemy to zmienić! Wysłuchujemy problemów małych i średnich przedsiębiorców oraz bezpośrednio wspieramy ich poprzez darmową pomoc prawną. Raz na kwartał wraz z ekspertami, wspólnie przygotowujemy rekomendacje następnie prezentowaną na konferencji medialnej. Głęboko wierzymy, że przygotowane przez nas propozycje zostaną uwzględnione i przyniosą poprawę jakości środowiska biznesowego w Polsce.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Pozostałe aktualności

Relacja z prezentacji rekomendacji nt. Fundacji Rodzinnych

Zaprezentowana 12 grudnia rekomendacja Instytutu Libertatis w ramach projektu „The Voice of Bussines” dotyczyła nowych przepisów ważnych dla większości małych i średnich przedsiębiorców. Przedmiotem rekomendacji były tym razem Fundacje Rodzinne - uregulowane nową...